شرکت توزیع نیروی برق شهرستان کبودرآهنگ
چند رسانه ای
کد مطلب:  24 تاریخ انتشار:  1400/11/25 10:46:24
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » آرشیو
مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ خبر داد
افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های برق کبودراهنگ با اعتبار 51 میلیارد ريال در دهه فجر
مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه‌های برق با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ريال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی توزیع برق شهرستان کبودراهنگ، علی همدانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال جاری اظهار داشت: مبلغ  8 میلیارد و 103 میلیون ريال در بخش اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی شامل تعویض کابل خودنگهدار، تقویت شبکه‌ها، احداث پست‌های توزیع و جابجایی پست‌های عمومی مشترکین روستایی هزینه شده است.

وی افزود: همچنین برای توسعه و احداث مناطق شهری روستایی و رفع حریم شبکه 20کیلو ولت و فشار ضعیف و فروش انشعاب جدید مشترکین نیز 2 میلیارد و 606 میلیون ريال هزینه شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ با اشاره به هزینه‌کرد 16 میلیارد ريال برای تعمیرات و نگهداری شبکه‌های موجود از ابتدای سال تاکنون گفت: در بحث اجرای طرح‌های کاهش تلفات که از اهداف شرکت توزیع برق بوده، امسال 12 میلیارد ريال جذب شده که یکی از اهداف تامین برق مطمئن و پایدار به مشترکین است و در همین راستا اقدامات خوبی برای بهبود و ارتقاء شبکه‌های موجود داشتیم که باعث شده که روند مصرف نسبت به سال‌های قبل سیر نزولی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر افزود: در شهرستان کبودراهنگ دو نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی شهدای کردآباد و بشیک تپه و یک نیروگاه chp 6 مگاواتی فعال است.

همدانی از بدهی 123 میلیارد ریالی مشترکین به توزیع برق کبودراهنگ خبر داد و گفت: در صورت پرداخت به هنگام این مطالبات می‌توان شبکه‌های فرسوده را در زمان کوتاه بهینه‌سازی  و برای متقاضیان جدید به فوریت شبکه احداث کرد و روشنایی معابر عمومی را فعال نگهداری کرد.

وی از مردم فهیم و قانون‌مدار شهرستان خواست تا در ساخت و سازها و مرمت ساختمان‌ها حریم شبکه‌ها را رعایت کنند تا حوادث ناگوار اتفاق نیفتد و عنوان کرد: این موضوع از طریق مراجع صدور مجوز و قضایی و انتظامی به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی افزود: تعداد کل مشترکین شهرستان 45 هزار و 724 اشتراک است که با 29 فیدر فشار متوسط هوایی از چهار پست فوق توزیع تغذیه می‌شود و مصرف همزمان پیک در شهرستان 57 مگاوات است.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ تصریح کرد: این مدیریت با یک هزار و 484 کیلومتر شبکه فشار متوسط و یک هزار و 101 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و یک هزار و 501 دستگاه پست هوایی برق مشترکین عمومی و اختصاصی را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه در این شهرستان روستای بدون برق وجود ندارد، گفت: برای حمایت از افراد و اقشار آسیب‌پذیر با ارائه معرفی‌نامه و مدارک لازم یک انشعاب رایگان به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران واگذار می‌شود و اگر متقاضی بخواهد در منطقه‌ای به صورت موقت از شبکه برق استفاده کند ما نیز  این آمادگی را داریم که یک انشعاب موقت واگذار کنیم.

همدانی بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 180چراغ ال ای دی و گازی در سطح شهرستان نصب شده و در مجموع 22 هزار و 892 دستگاه انواع مختلف چراغ در سطح شهرستان داریم که با دو دستگاه بالابر به صورت برنامه‌ریزی شده در روستاها و با هماهنگی دهیاری‌ها و در شهرها با  بازدید پرسنل و درخواست مردمی سرویس می‌شوند.

وی با بیان اینکه به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه‌های برق با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ريال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: از مهمترین این پروژه‌ها برق‌رسانی به روستای دولت آباد، تامین روشنایی بزرگراه ورودی شهر کبودرآهنگ (محور ویان)، اصلاح و جابه‌جایی شبکه 20 کیلوولت روستاهای تابعه، توسعه و احداث شبکه برای متقاضیان جدید شهری و روستایی، پست جدید منظریه (کبودراهنگ)، قباق تپه و ازوندره، تبدیل سیم به کابل خودنگهدار، احداث پست جدید روستای خالقوردی و... است.

انتهای پیام/

 

 

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.